Už je z Tebe čtenář!

Už je z Tebe čtenář!
Ve středu 23. června přišli do Městské knihovny v Dašicích prvňáčkové spolu se svojí paní učitelkou Ševčíkovou, aby nás přesvědčili o tom, že po celý školní rok pilně pracovali a učili se poznávat písmenka, skládat slabiky, slova, věty, ... Zkrátka, že nechodili do školy nadarmo.
Paní knihovnice pro ně měla nachytané úkoly, po jejichž splnění čekalo na děti překvapení. Se skládáním pohádkových dvojic měly sice děti trochu problémy, přiřazování písmenek a kartiček s obrázky a se slovíčky ale zvládly bravurně. Pak postupně, jeden po druhém četli příběh o neposlušném kotěti. Někomu šlo čtení výborně, někomu trochu hůř, ale čas a trpělivost všechno spraví.
Děti slíbily, že budou mít knihy rády a že se k nim budou chovat slušně, protože knížky se neumí bránit. Všichni žáčci byli přivítáni mezi opravdové čtenáře, každý dostal svůj čtenářský diplom, přihlášku do knihovny a drobný dárek. Nakonec si mohli prohlédnout knihovnu a vystavené knížky.
S radostí musím konstatovat, že s některými rodiči a s paní učitelkou Ševčíkovou je opravdu velmi dobrá spolupráce, společně se snažíme vést děti k lásce ke knihám a ke čtení. Důkazem naší společné práce je i to, že osm prvňáčků (ze sedmnácti) mělo 23.6.2011 svůj čtenářský průkaz.

(foto viz. fotoalbum)

Náhledy fotografií ze složky Už je z Tebe čtenář!