Noc s Andersenem 2017

Letos jsme v Dašicích nocovali v knihovně už podesáté (tedy paní knihovnice). Proto jejím prvním počinkem bylo to, že pozvala nocležníky do naší nové dašické kavárny na zmrzlinu. Většina dětí tam byla poprvé, takže to byl pro ně zážitek.

Letos nocovalo 14 dětí (jedna holčička se omluvila), většina byla z druhé třídy, do plného počtu nám přibyli čtyři třeťáci. Celým večerem nás provázeli hrdinové známého Čtyřlístku. Hráli jsme si, soutěžili a za dosažené výkony děti opět dostávali losy, aby je při noční tombole vyměnily za drobné dárečky. Opět k nám zavítalo Loutkové divadélko Kozlík a po pohádce se děti podívaly do zákulisí divadla a zkusily si povodit loutky. Nebyla to žádná legrace, loutky jsou vyřezávané z lipového dřeva.

Před půlnocí si děti ustlaly a pustili jsme si film Čtyřlístek ve službách krále. Po filmu zalehly děti do svých pelíšků mezi regály s knihami a celkem brzy usnuly.

Ráno při snídani dostali dárečky a kolem osmé hodiny se pomalu rozcházeli s úsměvem na tváři domů.

A my s Káťou se budeme těšit na další nové čtenáře v příštím roce.