Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                         

Naše staré kamarády nehodíme do ... sběru

Mnozí lidé považují vyhazování knih do smetí či sběru za kulturní barbarství. Ale realita je taková, že knih přibývá a přibývá a staré a neatraktivní tituly končí ve sběru. Ani knihovny nejsou nafukovací, mnohé knihy nechtějí ani v antikvariátech. I v naší knihovně máte možnost zdarma si vybrat z darovaných a vyřazených knižních titulů a knížky si odnést domů. To je poslední šance knih, poté už je čeká kontejner ...

                                            

PRAVIDLA ČTENÁŘSKÉ VÝZVY pro dětské čtenáře

 

PŘEČTI KNIHY PODLE ZADANÝCH KRITÉRIÍ:

 Kdo se může zúčastnit? Každý, kdo umí číst.

O co jde? Přečíst od 1. března do 20. června 2018 alespoň 6 (8)  knih podle zadaných kritérií.

 O jaké knihy jde? Knihy si vybírá každý čtenář sám.

V čem spočívá výzva? Vybírat si knihy podle zadaných kritérií.

Může být výzva zábavná? Určitě může, protože se tak dostaneme k zajímavým knihám, které bychom si jinak možná nikdy nepřečetli.

PRAVIDLA:    Každý účastník výzvy obdrží hrací kartu s kritérii, podle nichž si hledá a vybírá knihy. Doba čtení jedné knihy není nijak omezena. Náročnost a výběr knih záleží na účastníkovi, kniha by však měla odpovídat jeho čtenářským dovednostem. Po dočtení knihy vyplní požadované hodnocení dané knihy a vybere si další novou knihu a postupuje stejným způsobem. Čtenářská výzva končí 20. června, kdy účastníci odevzdají své hrací karty ke kontrole.

Úspěšným účastníkem výzvy se stává ten, kdo přečte do 20. června alespoň šest (II. st. osm) knih přiměřených svým čtenářským dovednostem a odevzdá na určené místo správně vyplněnou hrací kartu. Výzev je možné splnit i více. Na konci června čeká soutěžící vyhodnocení Výzvy a odměna.

 smiley

Noc s Andersenem

23. 3. 2018

Městská knihovna Dašice

Každoroční nocování v knihovně spojené se soutěžemi, čtením, tvořením, pohádkou na dobrou noc a překvapením ....

Těšíme se na nové tváře.

Lenka a Káťa

smiley